نشانه های هشدار دیابت نوع 2

دیابت نوع 2

دیابت نوع ۲ از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

هشدارهای دیابت نوع ۲ را بشناسید و جدی بگیرید

 

احساس تشنگی :

این نوع از احساس کم‌آبی فقط در مغز ریشه دارد، نه در دهان، حتی اگر دهان شما کاملا خشک شده باشد. سلول‌های مغز برای عملکرد عادی به میزان مشخصی از گلوکز نیاز دارند، ‌اما زمانی که آب با غلظت بالایی از قند به مغز می‌رسد، مغز هم از هر منبع مایع دیگری برای رقیق کردن این قند اضافه استفاده می‌کنند. مغز، این مایعات را از سلول‌های دیگر بدن می‌گیرد و درنهایت به احساس کم‌آبی منجر می‌شود.

تکرر ادرار :

نیاز مکرر به دفع ادرار، احتمالا نشان‌دهنده این است که قند خیلی زیادی در خون شما وجود دارد و کلیه‌ها مجبور شده‌اند این حجم از قند اضافی را دفع کنند. این مشکل یکی از علایم رایج دیابت نوع ۲ است که بیشتر از نشانه های دیگر جلب توجه می کند و افراد را نسبت به این بیماری هوشیار می کند.

خستگی مزمن :

بسیاری از افراد در طول روز به‌طور ناگهانی احساس ضعف و خستگی می‌کنند، اما نمی‌دانند که این نوع از خستگی مزمن معمولا با مشکلات مربوط به دیابت نوع ۲ مرتبط است.

بی‌حسی و گزگز در دست‌‌ها و پاها :

بی‌حس شدن یا احساس گزگز در دست‌ها و پاها، یکی از نشانه‌های هشداردهنده دیابت نوع ۲ است. این علامت پنهان به آسیب عصبی مربوط می‌شود و ممکن است که ماه‌ها و حتی سال‌ها زمان ببرد تا خودش را نشان بدهد. پزشکان معمولا به این حالت نوروپاتی می‌گویند.

 در مورد دیابت و نحوه انتخاب مواد غذایی و بدترین غذاها برای دیابتی ها بیشتر بخوانید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟