نقرس و دانستنی هایی در مورد آن

نقرس

نقرس از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بشوید ” سایت می باشد.

(سالم بشوید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید برای کمک به درمان و یا کنترل بیماری ها است.)

نقرس و دانستنی هایی در مورد آن

 

نقرس به عنوان یک نوع شایع آرتریت ، بیماری دردناکی است که معمولا قاعده انگشت شست پا را درگیر می کند. این وضعیت به خاطر سطح بالای اسید اوریک در خون پیش می آید که منجر به رسوب کریستال های اسید اوریک در بافت مفصلی می شود. از این رو ، درمان با هدف کنترل اسید اوریک خون صورت می گیرد و ممکن است کاهش وزن و قطع داروهای دیورتیک و یا سایر داروها را شامل شود.

 

چه مواد غذایی برای نقرس مضر است؟

از آنجایی که غذاهای غنی از پروتئین و پورین در بالا رفتن سطح اسید اوریک نقش دارند ، حذف چنین غذاهایی برای مبتلایان به نقرس می تواند مفید باشد. به خصوص ماء الشعیر حاوی مقدار زیادی پورین است. شیر ، تخم مرغ و پنیر منابع خوبی از پروتئین هستند که سطح بالای پورین ندارند. اجتناب از مصرف گوشت های دارای پورین بالا از قبیل جگر ، خوش گوشت و مغز بسیار مفید است. به طور کلی مبتلایان به نقرس نباید بیشتر از ۱۰۰ گرم در روز گوشت مصرف کنند. همچنین بهتر است از خوردن غذاهای چرب پرهیز شود و در صورت لزوم مشکل اضافه وزن افراد حل شود.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟