نودل فوری

نودل فوری

نودل از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” ضد پیشنهاد ” سایت می باشد.

(در ” ضد پیشنهاد” از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می اندازد، می خوانید.)

نودل های آماده برای بدنتان ضرر دارد

 

نودل های فوری که تنها در چند دقیقه آماده خوردن می شوند ممکن است پیشنهاد وسوسه کننده ای برای زمانی که تازه از محل کار برگشته اید و بسیار گرسنه اید ، باشند اما اگر مواد تشکیل دهنده آن ها را از روی بسته بندی بخوانید و در مورد هر یک بدانید به احتمال زیاد از مصرف آن منصرف می شوید.

یکی از افزودنی های مورد استفاده در نودل ها (TBHQ) یا ترشیو بوتیل هیدروکینون می باشد که از مشتقات نفتی است که مانند آنتی اکسیدان ها عمل می کند ولی به هیچ عنوان خواص آنتی اکسیدان های طبیعی را ندارد و تنها مانع اکسیداسیون می شوند و ماندگاری مواد غذایی را بالا می برند.

مطالعات نشان می دهد که مصرف زیاد نودل ها منجر به سندروم متابولیک مخصوصا در زنان می شود که با عوارضی چون فشار خون و تری گلیسیرید بالا و چاقی و دیابت همراه است.

علاوه بر مواد افزودنی موجود در نودل فوری آن ها معمولا حاوی روغن پالم ، شکر ، نمک ، آرد گندم و منوسدیم گلوتامات و به دلیل داشتن کربوهیدرات های تصفیه شده و ترکیبات مصنوعی ، ارزش غذایی چندانی ندارند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟