واکس میوه چیست و خرید میوه واکس خورده درست است؟

واکس میوه

راهنمای خرید میوه سالم در وب سایت تخصصی “سالم زیستی”

 

واکس میوه چیست و خرید میوه واکس خورده درست است؟

 

واکس میوه پوششی است که روی میوه ها قرار می گیرد تا بتواند میوه ها را برای عرضه در غیر فصل برداشتشان تازه و سالم نگه دارد. واکس میوه در واقع با حفظ رطوبت و جلوگیری از پرورش قارچ ها روی سطح میوه باعث افزایش عمر میوه تا ۵۰ درصد می شود. بعضی از تولید کنندگان واکس میوه ادعا می کنند که که این واکس ها را از مواد طبیعی و موم تهیه می کنند و خطری برای سلامتی ندارند با این حال اگر میوه ای که با این واکس های طبیعی پوشش داده شده باشند غیر ارگانیک باشند با پوشاندن واکس روی آنها یعنی سموم و آفت کش های روی سطح آن ها برای مدت بیشتری در میوه حبس شده است.

به طور کلی واکس میوه هم می تواند از مواد طبیعی ساخته شود و هم از مشتقات نفتی و فقط در صورتی می توانید که میوه واکس خورده را بدون نگرانی خریداری کنید که نوع واکس موجود روی آن اطمینان کامل داشته باشید و این در حالی است که اکثر میوه های موجود در بازار برچسب شفاف و قابل اعتمادی از مشخصات روش تهیه و نوع واکسی که با آن پوشانده شده اند ندارند.
با دقت بیشتری خرید کنید توصیه ما به شما خرید محصولات ارگانیک می باشد هرچند که ممکن است تهیه همه محصولات به صورت ارگانیک مقدور نباشد اما هر چه قدر می توانید ارگانیک بخرید.

حال اگر به هر علتی میوه ای که ادعا می شود واکس طبیعی خورده را خریداری کردیم چگونه باید میوه را شستشو دهیم ؟ سرکه تا حد زیادی می تواند کمک کند و باکتری های موجود روی واکس های طبیعی را از بین ببرد اما غلظت سرکه برای شستشو مهم است بهترین نسبت برای آب و سرکه نسبت ۳ به ۱ می باشد. در ظرفی به اندازه ۳ واحد آب و ۱ واحد سرکه بریزید و میوه ها را به مدت ۱۰ دقیقه در این محلول بخیسانید و سپس به کمک برس مخصوص شستشوی میوه آن ها را آبکشی کنید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟