پوکی استخوان را بهتر بشناسیم

پوکی استخوان

پوکی استخوان از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

پوکی استخوان را بهتر بشناسیم

استئوپروز یا پوکی استخوان به معنای ایجاد حفره هایی در استخوان است که در کشورهایی مانند آمریکا ، انگلستان ، فنلاند و سوئد که بیشترین مصرف غذاهای حیوانی را دارند شیوع بیشتری دارد و در کشورهای جهان سوم و افرادی که زندگی طوایفی و ایلی دارند و از منابع گیاهی و سبزیجات تازه بیشتر استفاده می کنند تقریبا یافت نمی شود. پوکی استخوان را بهتر بشناسیم :

هر انسانی با افزایش سن توده استخوانی بدنش کاهش پیدا می کند اما کاهش بیش از حد توده استخوانی یک بیماری تلقی می شود.

تحقیقات نشان می دهد که این بیماری تا حدود زیادی بستگی به رژیم غذایی مورد مصرف دارد. مصرف هر نوع گوشت حیوانی منجر به اسیدی تر شدن بدن می شود که میزان این اسید را می توان در نمونه ادرار اندازه گیری کرد برای خنثی کردن این امینواسیدهای اضافی که همراه با پروتئین وارد بدن شده اند بدن کلسیم موجود در استخوان ها را خارج می کند که در پزشکی به “دفع بیش از حد کلسیم بر اثر پروتئین زیاد” نامیده می شود.

پوکی استخوان حتی می تواند کشنده باشد در حالی که خیلی ساده با کم کردن میزان پروتئین حیوانی در رژیم غذایی از این بیماری پیشگیری کرد و یا جلوی پیشرفت آن را گرفت.

عوامل دیگری که علاوه بر پروتئین حیوانی روند شیوع پوکی استخوان را افزایش می دهد عبارتند از:

عدم تحرک ، کافئین ، سیگار ، الکل ، قندهای تصفیه شده، رژیم های پر نمک و برخی از فاکتورهای ژنتیک

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟