پیشگیری از مسمومیت کودکان

پیشگیری از مسمومیت کودکان

مسمومیت از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

پیشگیری از مسمومیت کودکان

اگر کودکی در خانه دارید اکنون زمان آن رسیده تا با دقت خانه را بازرسی کنید ، با دقت و توجه در مورد مواد شیمیایی می توان تا حدود زیادی در پیشگیری از مسمومیت کودکان موفق بود. پس از مصرف هر دارو آن را بلافاصله در جای امن قرار دهید. قفسه و کشوی دارویی که در دسترس کودکان نباشد و در آن قفل شود راه مطمئنی است.  بعد از اتمام بیماری داروهای اضافه را دور بریزید چون احتمال استفاده مجدد از آن ها بسیار کم است. شماره تماس فوریت مسمومیت های دارویی را در دسترس داشته باشید.. یک سوم مسمویت های دارویی کودکان مربوط به استفاده از داروهای پدربزرگ و مادربزرگشان است و هنگامی که آن ها در خانه شما حضور دارند باید بیشتر مراقب داروهایشان باشید.

طبق قانون تمام داروهای تولیدی باید به گونه ای بسته بندی شوند که کودکان نتوانند آن را باز کنند بنابراین قوطی داروها را عوض نکنید و همچنین هیچ ماده شیمیایی یا مواد دیگر را در ظرفی غیر از ظرف خودش نریزید مخصوصا در ظروفی که برای بچه ها آشنا باشند و قبلا از آن ها خوراکی خورده باشد.

یک پنجم مسمویت های کودکان مربوط به سال دوم زندگی آن ها است زیرا این زمان سن اکتشاف و چشیدن است و آن ها تحت تاثیر وسوسه و طبیعت خود در اکثر موارد همه چیز را بدون توجه به مزه و طعم می خورند.

جایی را در آشپزخانه یا انبار پیدذا کنید که بچه ها نتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. پودرهای شوینده ، مواد تمیز کننده ، باز کننده های لوله ، مواد سفید کننده ، پولیش اتومبیل ، نفتالین ، تینر ، واکس کفش و مواد خطرناک دیگر را در ان جا نگه داردید. مواد دیگر مانند مرگ موش ، سموم وخمیر ضد حشرات را که بسیار خطرناک هستند را دور بریزید.

مسمومیت با سرب در کودکان زیر شش سال با خوردن رنگ یا پوسته هایی که از رنگ سرب دار دیوار جدا شده و یا خاکی که آغشته به بنزین دارای سرب است ایجاد می شود. سرب در آب آشامیدنی نیز باعث مسمومیت می شود. مسمومیت با سرب مغز کودکان زیر شش سال را که در حال رشد و نمو است تحت تاثیر قرار داده و اختلالات عصبی و مغزی متعددی ایجاد می کند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟