ژلاتین محافظ استخوان را بهتر بشناسید؟

ژلاتین محافظ استخوان

ژلاتین از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

ژلاتین محافظ استخوان را بهتر بشناسید؟

ژلاتین می تواند به عنوان مکملی برای پشتیبانی از استخوان ها به کار آید و به کاهش دردهای مفصلی و آرتروز کمک کند.

در بسیاری از نقاط دنیا ژلاتین محافظ استخوان شناخته می شود و به عنوان یک منبع پروتئین حیوانی  که از  گاو و خوک به دست می آید، معرفی می شود. و در تهیه مواد خوراکی ، دارو ها و حتی لوازم آرایش نیز از آن ها استفاده می شود.

آیا ژلاتین را می توان به عنوان یک دارو و یا مکمل استفاده کرد؟

ژلاتین از مشتقات کلاژن است و تا حد زیادی از اسید های آمینه گلیسین و پرولین تشکیل شده است. این اسید های آمینه مانند بلوک های ساختمانی ترکیبات پروتئین هستند. اما بسیاری از افراد این مواد مفید و ضروری را به اندازه کافی در رژیم غذایی روزانه خود دریافت نمی کنند چون این مواد در قسمت هایی از بدن حیوانات هستند که معمولا در قرن ۲۱ ام خوردن آن ها خیلی مرسوم نیست و ژلاتین دقیقا از همین استخوان ها و بافت های بدن حیوانات تهیه می شود.

به دلیل ترکیبات منحصر به فرد ژلاتین ، مکمل های آن خواص درمانی بسیار خوبی دارند که مهم ترین این خواص، تسکین علائم اختلالات استخوان مانند استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید و حتی می تواند به بهبود سلامت معده، افزایش کیفیت خواب و حتی کیفیت خلق و خو و افزایش مهارت های شناختی کمک کند.

آیاژلاتین می تواند ناقل بیماری های حیوانات به انسان ها باشد؟

همیشه نگرانی های بسیاری برای انتقال بیماری های حیوانی از طریق محصولات ژلاتین وجود داشته است و سازمان غذا و دارو ایالت متحده (FDA) تحقیقات بسیاری در این خصوص انجام داده است ولی تا کنون گزارشی در خصوص انتقال بیماری های حیوانی از طریق ژلاتین گزارش نشده است. از نظر عوارض جانبی ژلاتین تا حد زیادی ایمن است و در موارد نادری منجر به ناراحتی های خفیف معده و اندکی نفخ شود.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟