ژلاتین محافظ استخوان را بهتر بشناسید؟

ژلاتین محافظ استخوان

ژلاتین از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هاییست برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

ژلاتین محافظ استخوان را بهتر بشناسید؟

ژلاتین می تواند به عنوان مکملی برای پشتیبانی از استخوان ها به کار آید و به کاهش دردهای مفصلی و آرتروز کمک کند.

در بسیاری از نقاط دنیا ژلاتین محافظ استخوان شناخته می شود و به عنوان یک منبع پروتئین حیوانی  که از  گاو و خوک به دست می آید، معرفی می شود. و در تهیه مواد خوراکی ، دارو ها و حتی لوازم آرایش نیز از آن ها استفاده می شود.

آیا ژلاتین را می توان به عنوان یک دارو و یا مکمل استفاده کرد؟

ژلاتین از مشتقات کلاژن است و تا حد زیادی از اسید های آمینه گلیسین و پرولین تشکیل شده است. این اسید های آمینه مانند بلوک های ساختمانی ترکیبات پروتئین هستند. اما بسیاری از افراد این مواد مفید و ضروری را به اندازه کافی در رژیم غذایی روزانه خود دریافت نمی کنند چون این مواد در قسمت هایی از بدن حیوانات هستند که معمولا در قرن ۲۱ ام خوردن آن ها خیلی مرسوم نیست و ژلاتین دقیقا از همین استخوان ها و بافت های بدن حیوانات تهیه می شود.

به دلیل ترکیبات منحصر به فرد ژلاتین ، مکمل های آن خواص درمانی بسیار خوبی دارند که مهم ترین این خواص، تسکین علائم اختلالات استخوان مانند استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید و حتی می تواند به بهبود سلامت معده، افزایش کیفیت خواب و حتی کیفیت خلق و خو و افزایش مهارت های شناختی کمک کند.

آیاژلاتین می تواند ناقل بیماری های حیوانات به انسان ها باشد؟

همیشه نگرانی های بسیاری برای انتقال بیماری های حیوانی از طریق محصولات ژلاتین وجود داشته است و سازمان غذا و دارو ایالت متحده (FDA) تحقیقات بسیاری در این خصوص انجام داده است ولی تا کنون گزارشی در خصوص انتقال بیماری های حیوانی از طریق ژلاتین گزارش نشده است. از نظر عوارض جانبی ژلاتین تا حد زیادی ایمن است و در موارد نادری منجر به ناراحتی های خفیف معده و اندکی نفخ شود.

 

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟