کافی میت همراه خوب یا بد قهوه؟

کافی میت

کافی میت از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” ضد پیشنهاد ” سایت می باشد.

(در ” ضد پیشنهاد” از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می اندازد، می خوانید.)

کافی میت همراه خوب یا بد قهوه؟

کافی میت همراه خوبیست برای قهوه؟ کافی میت در واقع به معنای پودر مکمل کافی (قهوه) و یا همان همراه قهوه است که مزه قهوه را ملایم تر و مطبوع تر می کند. تصور می شود که مواد تشکیل دهنده کافی میت باید خامه باشد البته تبلیغات صورت گرفته در مورد آن مواد تشکیل دهنده را به عنوان خامه غیر لبنی و گیاهی معرفی کرده اند ولی واقعیت چیز دیگری است. شاید اگر از ترکیبات سمی کافی میت مطلع شوید ترجیح دهید که قهوه خود را تلخ بخورید و یا یک جایگزین سالم را همراه قهوه خود کنید.

 

آنچه که بعد از اضافه کردن کافی میت باعث غلظت قهوه شما می شود خامه نیست بلکه غلیظ کننده های مصنوعی مانند کاراگینان و پلی سوربات ۶۰ (از مشتقات الکل) هستند.  عطر خوش کافی میت ها اصلا از کارامل و فندق و … نیست بلکه همه آن ها عطر ها و طعم های مصنوعی از همان نوعی است که به غذاهای فرآوری شده اضافه می شوند و شما از آن ها پرهیز می کنید.

روغن های هیدروژنه نیز نقش مهمی در کافی میت ایفا می کنند و در ایجاد بافت خامه ای قهوه موثر هستند این چربی های ترانس سطح کلسترول را افزایش می دهند . برای کاهش میزان کالری کافی میت ها به جای قند و شکر از شیرین کننده های مصنوعی استفاده شده که اگرچه کالری ندارند اما در دراز مدت خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش می دهند چون این جایگزین های شیرین طبیعی نیستند.

مواد تشکیل دهنده کافی میت:

روغن نباتی هیدروژنه – شیرین کننده های مصنوعی -شربت ذرت جامد -اسید فسفریک -آلومینوسیلیکات سدیم -رنگ های مصنوعی -طعم دهنده های مصنوعی

 

عوارض احتمالی کوتاه مدت:

حالت تهوع-استفراغ-سرگیجه-التهاب-قندخون

 

عوارض احتمالی بلند مدت:

نارسایی کلیه-بیماری قلبی و عروقی

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟