کافی میت همراه خوب یا بد قهوه؟

کافی میت همراه

کافی میت از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” ضد پیشنهاد ” سایت می باشد.

(در ” ضد پیشنهاد” از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می اندازد، می خوانید.)

کافی میت همراه خوب یا بد قهوه؟

کافی میت همراه خوبیست برای قهوه؟ کافی میت در واقع به معنای پودر مکمل کافی (قهوه) و یا همان همراه قهوه است که مزه قهوه را ملایم تر و مطبوع تر می کند. تصور می شود که مواد تشکیل دهنده کافی میت باید خامه باشد البته تبلیغات صورت گرفته در مورد آن مواد تشکیل دهنده را به عنوان خامه غیر لبنی و گیاهی معرفی کرده اند ولی واقعیت چیز دیگری است. شاید اگر از ترکیبات سمی کافی میت مطلع شوید ترجیح دهید که قهوه خود را تلخ بخورید و یا یک جایگزین سالم را همراه قهوه خود کنید.

 

آنچه که بعد از اضافه کردن کافی میت باعث غلظت قهوه شما می شود خامه نیست بلکه غلیظ کننده های مصنوعی مانند کاراگینان و پلی سوربات ۶۰ (از مشتقات الکل) هستند.  عطر خوش کافی میت ها اصلا از کارامل و فندق و … نیست بلکه همه آن ها عطر ها و طعم های مصنوعی از همان نوعی است که به غذاهای فرآوری شده اضافه می شوند و شما از آن ها پرهیز می کنید.

روغن های هیدروژنه نیز نقش مهمی در کافی میت ایفا می کنند و در ایجاد بافت خامه ای قهوه موثر هستند این چربی های ترانس سطح کلسترول را افزایش می دهند . برای کاهش میزان کالری کافی میت ها به جای قند و شکر از شیرین کننده های مصنوعی استفاده شده که اگرچه کالری ندارند اما در دراز مدت خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش می دهند چون این جایگزین های شیرین طبیعی نیستند.

مواد تشکیل دهنده کافی میت:

روغن نباتی هیدروژنه – شیرین کننده های مصنوعی -شربت ذرت جامد -اسید فسفریک -آلومینوسیلیکات سدیم -رنگ های مصنوعی -طعم دهنده های مصنوعی

 

عوارض احتمالی کوتاه مدت:

حالت تهوع-استفراغ-سرگیجه-التهاب-قندخون

 

عوارض احتمالی بلند مدت:

نارسایی کلیه-بیماری قلبی و عروقی

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟