کوکا کولا پرطرفدار ولی خطرناک

کوکاکولا پرطرفدار

کوکا کولا از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” ضد پیشنهاد ” سایت می باشد.

(در ” ضد پیشنهاد” از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می اندازد، می خوانید.)

کوکا کولا پرطرفدار ولی خطرناک

شواهد بسیاری نشان می دهد که مصرف کوکا کولا پرطرفدار به پوکی استخوان و در مرحله بالاتر به شکستگی استخوان ربط دارد. تحقیقات نشان می دهد که زنان میانسالی که دچار پوکی استخوان هستند در دوران نوجوانی به وفور کوکاکولا  مصرف کردند. به طور کلی نوشیدن نوشیدنی های کافیین دار باعث افزایش دفع کلسیم در ادرار می شود که از عوامل اصلی ابتلا به پوکی استخوان است.

کوکاکولا سرشار از قندی به نام فروکتوز است. مهم ترین مطلبی که درباره فروکتوز باید بدانیم این است که بدن  نمی تواند آن را ذخیره کند و به محض اینکه از حد متعارف بالاتر رفت به تری گلیسیرید تبدیل می شود.

فروکتوز مستقیماً به کلیه رفته و پس از هضم به هیچ وجه جذب بافت های ماهیچه ای نمی شود. این امر از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که با توجه به این مورد می توان متوجه شد که مصرف غذاهایی که دارای فروکتوز بالا می باشند نمی توانند انرژی لازم برای بافت های ماهیچه را تامین کنند.

کوکاکولا مانند سایر نوشیدنی های شیرین در بلند مدت ریسک ابتلا به بیماری های خاص را افزایش می دهد.  نوشیدن یک قوطی از این نوشیدنی ها خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا ۳۳% افزایش می دهد. همچنین شانس ابتلا به دیابت را تا یک چهارم افزایش می دهد. علاوه بر آن فروکتوز تبدیل شده به تری گلیسیرید در رگ ها انباشت شده و فشار خون بالا را به ارمغان می آورد.

کوکاکولا بسیار اسیدی است و باعث از بین رفتن مینای دندان خواهد شد. همچنین جنجال های بسیاری در مورد رنگ قهوه ای منحصر به فرد کوکاکولا وجود دارد که برخی از تحقیقات آن را ناشی از ماده شیمیایی می دانند که از عوامل ایجاد سرطان است.

 

تاثیرات کوتاه مدت مصرف کوکاکولا:

بیش فعالی – افزایش فشار خون – افزایش ضربان قلب

 

تاثیرات بلند مدت مصرف کوکا کولا:

افزایش وزن – دیابت – مشکلات قلبی و عروقی – نارسایی کلیه – کاهش سوخت و ساز بدن – پوسیدگی دندان – ضعف استخوان – سرطان

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟