گیاه استویا جایگزین شکر تصفیه شده

گیاه استویا

استویا  از نگاه وب سایت تخصصی  “سالم زیستی”

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هایی است برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

گیاه استویا جایگزین شکر تصفیه شده

استویا گیاهی است بومی آمریکای جنوبی که از دیرباز در پخت و پز برای کنترل دیابت و یا رژیم های کاهش وزن مورد مصرف قرار می گرفت. این گیاه با کالری و کربوهیدرات صفر جایگزین خوبی برای شکر می باشد با این تفاوت که شیرینی آن حدود ۲۰۰ برابر شکر است و نباید به همان میزان شکر از آن استفاده کرد این گیاه چند سالیست که در ایران هم کشت می شود. گیاه استویا را جایگزین شکر سفید کنید.

میزان کالری :

کالری استویا: صفر

 نحوه جایگزینی گیاه استویا با شکر تصفیه شده در دستورات غذایی:

یک فنجان شکر دانه ریز= یک قاشق چایخوری گیاه استویا پودری و یا مایع (هر فنجان تقریبا ۱۲۸ گرم است)
توجه : در هنگام استفاده از استویا چون مقدار مصرف آن خیلی کمتر از شکر است ، برای جبران حجم کم شده  در دستورات شیرینی پزی می توان پوره شیرین نشده میوه هایی مثل سیب ، توت فرنگی و تمشک اضافه کرد.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟