یوگا و فواید باورنکردنی آن

یوگا و فواید باورنکردنی آن

یوگا از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

یوگا و فواید باورنکردنی آن

به جرأت می توان گفت که یوگا بهترین و موثرترین روش رهایی از استرس و اضطراب است و خواص مثبت بیولوژیک آن بر کسی پوشیده نیست. یوگا ضربان قلب ، فشارخون و ترشح هورمون های استرس را کاهش می دهد و در مقابل ترشح هورمون های آرام بخش و نشاط انگیزی مانند سروتونین ، دوپامین و اندروفین ها را افزایش می دهد. یوگا و فواید باورنکردنی آن را بشناسیم

یوگا به بهبود حالات بدن کمک می کند.

یوگا با افزایش انعطاف پذیری و قدرت ، حالات بدن را متناسب می کند و مشکلات ایستادن و نشستن را اصلاح می کند.

یوگا تنفس را بهبود می بخشد.

به دلیل تنفس عمیق که از الزامات تمرینات یوگا است، ظرفیت ریه ها افزایش پیدا می کند ، ترشح هورمون استرس متوقف می شود و حالت آرامش به شخص منتقل می شود.

یوگا ، تمرکز و خلق و خو

بهبود وضعیت تمرکز و بهتر شدن خلق و خو از آثار یوگا است. کسانی که مرتب یوگا کار می کنند معمولا خوشحال به نظر می رسند و خوب می توانند تمرکز کنند و افزایش میزان اکسیژن مغز در حین تمرینات یوگا اثرات مخرب افسردگی را خنثی می کند.

یوگا وضعیت قلب و عروق را بهتر می کند.

یوگا موجب کاهش فشارخون و آرام شدن ضربان قلب می شود. در مطالعات بیوشیمیایی از یوگا به عنوان عاملی مانند انتی اکسیدان یاد شده که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و موجب کاهش کلسترول و تری گلیسیرید می شود.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟