10 دلیل اساسی خوردن مواد غذایی ارگانیک

10 دلیل اساسی خوردن مواد غذایی ارگانیک

مواد غذایی ارگانیک از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

آشنایی با ۱۰ دلیل اساسی خوردن مواد غذایی ارگانیک

مواد غذایی ارگانیک در هزاران سال گذشته تنها گزینه برای انتخاب بود و در حال حاضر نیز با وجود این همه آفت کش و مواد سمی که در تولید مواد غذایی استفاده می شود، باز هم بهترین گزینه برای انتخاب است.

 

۱.زیان های مواد غذایی اصلاح شده ژنتیک

غذاهای اصلاح شده ژنتیکی علاوه بر آسیب هایی که به محیط زیست می زنند برای سلامتی نیز مضر هستند. بسیاری از افراد جهان از این مواد به مقدار زیاد و در طولانی مدت استفاده می کنند بدون اینکه بدانند بسیاری از آنها قبل از ورود به بازار حتی به درستی آزمایش نشده اند و از بی خطر بودن آنها برای بدن انسان اطمینان کافی وجود ندارد. مقاله های بسیاری در مورد خطر غذاهای اصلاح شده و از طرف دیگر در مورد بی خطر بودن آنها نوشته شده و هر روز بر تعدادشان اضافه می شود اما هنوز احتمال خطردار بودن آنها بیشتر است.

 

۲. سودمند برای رشد مغزی کودکان

مواد ارگانیک برای بدن و به خصوص رشد مغزی کودکان بسیار مفید تر است. زیرا هیچ گونه سم و آفت کشی در ان وجود ندارد که بر روی سیستم عصبی کودکان تاثیر گذارد.

 

۳. ویتامین ها و مواد مغذی بیشتر

تحقیقات نشان می دهند که محصولات غذایی ارگانیک دارای ویتامین ها و مواد مغذی بیشتری نسبت به انواع مشابه غیر ارگانیک دارند. به صورتی که ویتامین C ، انتی اکسیدان، مواد معدنی ، کلسیم ، اهن و کروم بیشتری در خود دارند.

 

۴. آلوده نشدن آب های آشامیدنی

محصولات کشاورزی که به آنها آفت کش زده می شود آب ها را نیز آلوده می کنند و بهترین راه حل برای جلوگیری از آلوده شدن آب های آشامیدنی ، حمایت از محصولات ارگانیک است.

 

۵. حمایت از زمین

پرورش محصولات ارگانیک در واقع حمایت از زمین است. از هزاران سال پیش محصولات ارگانیک پرورش داده می شدند و زمین را تخریب نکردند ولی امروزه با گسترش کشاورزی مدرن و استفاده وسیع از انواع محصولات شیمیایی برای سم پاشی و آفت کشی باعث تخریب اساسی زمین گشته است.

 

۶. عطر و طعم بهتر

به علت استفاده نشدن از سم و آفت کش ها در محصولات ارگانیک ، می توانیم عطر و طعم بهتری از مواد غذایی را تجربه کنیم.

 

۷. مبارزه با بیماری پارکینسون

مزارع ارگانیک برای کارگرانی که در مزرعه کار می کنند نیز امن تر است. تحقیق در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد نشان داده است که افزایش ۷۰٪ بیماری پارکینسون در میان افرادی که در معرض آفت کش ها قرار دارند بدین معنی است که آفت کش ها تاثیر زیادی بر فاکتورهای ایجاد کننده این بیماری دارند. بنابراین انتخاب غذاهای ارگانیک به کمتر قرار گرفتن کارگران در معرض این سموم کمک می کند.

 

۸. کمک به حیات وحش

استفاده از مواد غذایی ارگانیک به حیات وحش نیز کمک بسزایی می کند و آنها را از معرض سموم دور نگه می دارد.

 

۹. کاهش خطر ابتلا به سرطان

خوردن محصولات ارگانیک ممکن است خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ۶۰از علف کش ها، ۹۰ درصد از قارچ کش، و ۳۰ درصد از حشره کش ها به طور بالقوه سرطان زا می داند. منطقی است که حداقل بخشی از نرخ سرعت در حال افزایش سرطان را با استفاده از سموم در محصولات کشاورزی مرتبط بدانیم.

 

۱۰. عدم مصرف آنتی بیوتیک ها

انتخاب گوشت های ارگانیک یعنی پیشگیری از قرار گرفتن در معرض آنتی بیوتیک هایی که در گوشت های غیر ارگانیک وجود دارد.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟