خطر ابتلا به سرطان با این مواد غذایی افزایش می یابد.

خطر ابتلا به سرطان

خطر ابتلا به سرطان از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

خطر ابتلا به سرطان با این مواد غذایی افزایش می یابد.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف بعضی از مواد غذایی بر رشد و تکثیر غیرعادی سلول ها تاثیر گذاشته و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند.

پاپ کورن های نیمه آماده که در مایکروفر آماده خوردن می شوند:

پوشش داخلی این بسته ها دارای مواد شیمیایی است که طبق نظر محققان عامل اصلی سرطان کبد، لوزالمعده و عامل اصلی ناباروری و تومور هستند. همچنین مواد افزودنی به کار برده در این ذرت ها ماده شیمیایی است که با نام diacetyl شناخته شده که از عوامل اصلی سرطان ریه است.

میوه های غیر ارگانیک:

میوه هایی که به شیوه غیر ارگانیک تولید میشوند آلوده به مواد سمی دفع آفات و کودهای شیمیایی هستند. سیب از جمله میوه هایی است که بیشترین میزان مواد سمی را دربردارد حدود ۹۸% انواع سیب غیر ارگانیک حامل مواد سمی هستند. از جمله میوه هایی که ۹۰% پسمانده های سموم دفع آفات در آنها باقی میماندمیتوان از پرتقال، انگور و توت فرنگی نام برد. شستن این میوه های غیر ارگانیک به طور کامل سموم آن را از بین نمیبرد چرا که سموم دفع آفات به همان اندازه که برای حشرات و آفات خطرناک هستند برای انسان هم مضرند.

کنسرو گوجه فرنگی:

در واقع بیشتر مواد غذایی کنسرو شده نگران کننده هستند به این علت که پوشش داخلی قوطی های کنسرو از ماده شیمیایی با عنوان bisphenol-A ویا BPA ساخته شده است. مطالعات روی این ترکیب شیمیایی نشان میدهد که این ماده باعث ناباروری، سکته قلبی و بیماریهای قلبی است. گوجه فرنگی به علت خاصیت اسیدی بالای آن به طور خطرناکی با بقیه میوه ­ها متفاوت است . اسید بالای گوجه باعث میشود که ماده شیمیایی BPA از پوشش داخل قوطی کنسرو وارد گوجه فرنگی شود و میزان این ماده شیمیایی به طور قابل ملاحظه ای در این کنسرو بیشتر است و باید از دادن این ماده غذایی به کودکان جدا اجتناب کرد.

گوشت­های فرآوری شده:

این ماده غذایی دارای تنوع زیادی است و تنها شامل سوسیس، ژامبون و هات داگ نمیشوند. تمام گوشتهای فراوری شده دربردارنده میزان زیادی مواد شیمیایی و نگهدارنده هستند و از این رو حامل مقدار زیادی سدیم نیترات میباشند که باعث میشود همیشه تازه و خوش آیند به نظر بیایند اما مصرف روزانه آنها از جمله عوامل اصلی سرطان است.

ماهی های پرورشی:

با وجود اینکه ماهی از جمله سالمترین مواد غذایی شناخته شده است اما نوع پرورش آن از آن جمله مواد غذایی است که باید از آن پرهیز کرد. ماهی‌های پرورشی با مواد مصنوعی و شیمیایی و انواع آنتی بیوتیک ها و سموم تغذیه میشوند که با مصرف آن ها وارد چرخه غذایی انسان میشوند و خطر ابتلا به سرزان را افزایش می دهد.

چیپس سیب زمینی:

چیپس سیب‌زمینی علاوه بر در برداشتن میزان زیادی روغن ترانس و سدیم فراوان، شامل حجم زیادی طعم دهنده‌ها و رنگ‌های مصنوعی، نگهدارنده های شیمیایی است. چیپس در دمای بسیار بالا سرخ میشود تا ترد شود اما همین دمای بالا باعث میشود تا مواد به آکریلامید تبدیل شده که از عوامل سرطان زا است و در سیگار نیز وجود دارد.

روغن های هیدروژنه:

روغن‌های نباتی در دمای معمولی اغلب به شکل مایع هستند مثل روغن بادام، نارگیل، آفتابگردان، زیتون، سویا، کلزا (کانولا) و … ولی روغن های حیوانی در دمای معمولی بیشتر به شکل جامد هستند مثل روغن پیه، دنبه و کره حیوانی.در صنعت امکان تولید روغن نباتی جامد یا نیمه جامد وجود دارد. این کار در کارخانجات و طی فرآیندهای مختلف انجام می شود. عملیاتی که طی آن روغن نباتی مایع تبدیل به روغن نباتی جامد می‌شود را هیدروژنه کردن یا هیدروژناسیون می گویند که موجب اشباع شدن اسیدهای چرب متشکله روغن می شود.

در نتیجه این فرآیند مقدار اسیدهای چرب اشباع در روغن افـــزایش می‌یابد و روغن به فرم جامد تبدیل می شود. هر چه میزان اسیدهای چرب اشباع در روغن بالاتر باشد روغن سفت تر است. در صورتی که مقدار اسیدهای چرب اشباع تا حداکثر ۲۵% باشد، برای مصرف مناسب است.در طی هیدروژناسیون روغن یک اتفاق ناخواسته و نامطلوب رخ می‌دهد و آن تولید اسیدهای چرب ترانس است. اسید چرب ترانس به دلیل اینکه یک اسید چرب غیر عادی است برای سلامتی خصوصا” بیماریهای قلبی و عروقی خطرناک است و همچنین خطر ابتلا به سرطان را نیز افزایش می دهد.

نوشابه های گازدار:

هیچ تعجبی ندارد که نوشابه‌های گازدار با حجم زیاد شکر، رنگهای خوراکی مصنوعی و مواد شیمیایی به عنوان عامل سرطان شناخته شده‌اند. این نوشیدنیها با اسیدی کردن بدن انسان سلولهای سرطانی را رشد و تقویت می‌کنند.

آرد سفید تصفیه شده:

آرد سفید تصفیه شده در بسیاری از مواد غذایی فرآوری شده استفاده می‌شود. آرد سفید به میزان زیادی گلیسیرین دارد که به میزان زیادی قند خون بدن را بالا می‌برد و مستقیما باعث دیابت می‌گردد. آرد سفید همچنین دارای حجم زیادی کربوهیدرات است که خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان را افزایش می دهد.

مواد غذایی اصلاح شده ژنتیکی :

اینگونه مواد غذایی که به اصطلاح GMO  خوانده می‌شوند. این مواد شیمیایی باعث ناهنجاری در جنین و همچنین افزاینده رشد تومور در حیوانات تحت آزمایش شده است. متاسفانه بیشتر حبوبات از جمله گندم و ذرت از طریق این روش پرورش داده می‌شوند.

شکر تصفیه شده :

قند و شکر تصفیه شده نه تنها به عنوان افزایش دهنده انسولین شناخته شده است، بلکه یکی از مهمترین غذاها برای رشد سلول‌های سرطانی است. سلولهای سرطانی برای تکثیر شدن ترجیح می‌دهند از شیرین کنندهایی همچون شهد ذرت و شهد میوه(فروکتوز) تغذیه شوند. دلیل آن این است که فروکتوزها از طریق سلولهای سرطانی به سرعت و به آسانی متابولیز می‌شوند، به این علت است که چرا شربت ذرت سرشار از فروکتوز به عنوان بدترین خطر سرطان زا در نظر گرفته شده است. از آنجا که تمامی کیکها، شکلاتها، نوشابه‌ها و آبمیوه‌ها، سس‌ها و بسیاری دیگرمواد غذایی مورد پسند مردم سرشار از شکر تصفیه شده و فروکتوز هستند این مسئله علت شیوع سرطان در قرن اخیر را توجیح می‌کند.

شیرین‌کننده‌های مصنوعی:

بیشتر افراد از شیرین‌کننده‌های مصنوعی به دلیل کاهش وزن و یا اینکه مبتلا به دیابت هستند استفاده میکنند. مشکل اصلی این است که مطالعات بسیار انجام شده در این مسئله نشان داده است که کسانی که از شیرین کننده‌های مصنوعی در قهوه و یا نوشابه‌های رژیمی استفاده میکنند در واقع بیشتر وزن اضافه می‌کنند. لازم به ذکر است که این شیرین‌کننده‌ها توانایی بدن را در نظارت به میزان مصرف کالری در بدن مهار میکند بنابراین بدن احساس نیاز و طلب بیشتری برای دریافت قند دارد. مواد شیمیایی تشکیل دهنده این شیرین‌کننده‌ها به خصوص اسپارتام، برای بدن سمی و کشنده هستند.

هرگونه ماده غذایی با برچسب رژیمی:

غذاهای رژیمی از جمله مواد غذایی منجمد غذاهای آماده با عنوان غذاهای رژیمی و یا کم‌چرب، همچون نوشابه های رژیمی به طور کلی دربردارنده اسپارتام (همان شیرین‌کنند مصنوعی) هستند.

مطالعات متعدد نشان می‌دهد که اسپارتام باعث بسیاری از بیماریها و امراض مانند سرطان، نقص‌های مادرزادی و مشکلات قلبی می‌شود.

غذاهایی که به شدت شور،ترش و یا دودی شده‌اند:

این مواد غذایی باعث ایجاد میزان بالایی سرطان معده و روده می‌شوند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟