مغزیات را بهتر بشناسید

مغزیات

مغزیات از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بخوانید ” سایت می باشد.

(سالم بخوانید مجموعه ای از دانستنی هایی است برای افزایش سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامت مربوط است.)

بهترین مغزیات کدام هستند؟

حدود ۱۰ تا ۲۵ درصد وزن مغزیات از پروتئین تشکیل شده است. آن ها غنی از چربی های تک اشباع نشده و چند اشباع نشده و منبعی مناسب از فیبر غذایی و بعضی از ویتامین ها و مواد معدنی هستند.

مغزیات همانند سایر مواد غذایی منشا گیاهی ، کلسترول ندارند اما از آنجایی که محتوای چربی زیادی دارند و اغلب مغز های موجود در بازار نمکین هستند مصرف آن ها باید در حد اعتدال باشد.

 

بادام:

سرشار از چربی های تک اشباع نشده و نیز منبع خوبی از پروتئین ، ویتامین های E , B2 ، کلسیم ، آهن و روی است.

بادام هندی:

سرشار چربی است (البته نه به اندازه بادام ، بادام زمینی و گردو) و همچنین حاوی اسید های چرب ضروری ، فیبر ، پروتئین ، کربوهیدرات ،ویتامین های گروه B ، آهن و روی است.

شاه بلوط:

چربی موجود در شاه بلوط کمتر از اغلب مغزیات دیگر است. شاه بلوط حاوی مواد معدنی فرعی و پتاسیم است اما منبع خوبی از پروتئین محسوب نمی شود.

فندق:

حاوی فیبر ، کلسیم ، منیزیم  و ویتامین E است و منبع مناسبی از پروتئین محسوب می شود.

بادام زمینی:

بادام زمینی در اصل در خانواده حبوبات قرار می گیرد. پروتئین بیشتری نسبت به اکثر مغزیات دارد. حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد و حاوی مقادیر مناسبی از فیبر ، فولات و نیاسین است.

دانه کاج:

دانه های کوچک و خوراکی درخت کاج ، حاوی مقادیر فراوان پروتئین ، کلسیم و منیزیم هستند.

پسته:

به عنوان یک منبع بسیار غنی پتاسیم ، دارای کلسیم ، منیزیم ، آهن ، فیبر و پروتئین و نیز ویتامین A و فولات است.

گردو:

سرشار از ویتامین ها به خصوص فولات و نیز منیزیم ، پتاسیم ، آهن و روی است و همچنین آنتی اکسیدان ها و اسید های چرب امگا ۳ فراوانی دارد

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟