آب مروارید چشم را چگونه کنترل و درمان کنیم؟

آب مروارید چشم

آب مروارید از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بشوید ” سایت می باشد.

(سالم بشوید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید برای کمک به درمان و یا کنترل بیماری ها است.)

 

آب مروارید چشم را چگونه کنترل و درمان کنیم؟

 

آب مروارید چشم که نام دیگر آن کاتاراکت است به معنی کدر و تار شدن عدسی چشم است. عدسی همان لنز داخل چشم است که فاقد رگ و عصب است و از جنس پروتئین است و کار آن شکت نور وارد شده به چشم جهت دیدن اشیا در فواصل مختلف است.

 

علایم آب مروارید چیست؟

نشانه بارز آب مروارید تاری دید است  که شدت آن به شدت کدورت عدسی بستگی دارد.

 علل آب مروارید چیست؟

علل مختلفی می تواند باعث ایجاد آب مروارید شود که از رایچ ترین آن ها افزایش سن است. ولی عوامل دیگری مانند دیابت ، روماتیسم ، برخی از عفونت ها ، برخی از داروها و یا حتی ضربه باعث ایجاد آب مروارید شود.  اما حتی آب مروارید به طور مادرزادی در کودکان هم دیده شده است.

 درمان آب مروارید چیست؟

درمان اصلی این مشکل جراحی است  زمان عمل جراحی بستگی به نیاز بیمار برای داشتن دید دقیق است که برای افراد مختلف ، متفاوت است.

محافظت از چشم در مقابل اشعه x و همچنین رعایت نکات ایمنی در هنگام کار در محیط های صنعتی و پر خطر برای چشم و همچنین محافظت مناسب از چشم در مقابل آفتاب می تواند احتمال ابتلا به آب مروارید را کمتر کند.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

خوراکی , پیشنهاد غذایی , سبک زندگی سالم

 وب سایت تخصصی سالم زیستی اولین مرجع عادت های سالم زندگی است که تنها به سلامتی شما می اندیشد. مطالب این سایت در پنج دسته اصلی تنظیم شده است که عبارتند از “سالم بخورید” شامل دستور انواع آبمیوه ها ،اسموتی ها ، سوپ ها و سالاد های سالم ، “سالم بشوید” مجموعه ای از توصیه ها برای کنترل و یا درمان انواع بیماری ها ، ” سالم بمانید” مجموعه ای از مطالب برای حفظ سلامتی و پیشگیری از عواملی که سلامتی را تهدید می کنند ، “سالم بخوانید” مجموعه مطالب خواندنی برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد هر آنچه به سلامتی مربوط است و “سالم بخرید” مجموعه راهنمایی هایی برای خرید مواد غذایی و محصولا سالم. علاوه بر این یکسری مطالب جانبی تحت عنوان “پیشنهاد سالم ” ، “ضد پیشنهاد” و ” کوتاه از خانه داری” تهیه شده که در قسمت پیشنهاد سالم یکسری دستورات سالم و ساده برای انواع پیش غذاها ، تنقلات و دسر های سالم آورده که شده که می توانند جایگزین انواع ناسالم آن ها شود. در قسمت ضد پیشنهاد شما از هر چیزی که سلامتی تان را به خطر می  اندازد می خوانید و در کوتاه از خانه داری با نکات کاربردی برای خانه داری راحت تر و سالم تر آشنا می شوید.

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟