آرد نارگیل خوش عطر از انواع آرد بدون گلوتن

آرد نارگیل خوش عطر

آرد نارگیل از نگاه وب سایت تخصصی سالم زیستی

این مطلب از مجموعه مطالب ” سالم بمانید ” سایت می باشد.

(سالم بمانید مجموعه ای از دانستنی هایی مفید در مورد سالم ماندن است.)

آرد نارگیل خوش عطر از انواع آرد بدون گلوتن

گلوتن  نوعی پروتئین است که در گندم ، جو و چاودار وجو دارد و ماده چسب مانندی است که باعث کش آمدن و ترد شدن فرآورده نهایی می شود. بنابراین آردهایی که از انواع گندم و هم خانواده های آن بدست می آید گلوتن دار می باشند. آرد هایی که از سایر غلات و یا از مغزیجات تهیه می شوند فاقد گلوتن هستند و برای کسانی که با هضم گلوتن مشکل دارند بسیار مفید می باشند.

آرد نارگیل خوش عطر از نارگیل خشک شده به دست می آید از شاخصه های اصلی این آرد بدون گلوتن ، میزان کربوهیدرات کم و فیبر بالای آن می باشد و خصوصیت بارز دیگر محصولاتی که با این آرد تهیه می شوند عطر دلپذیر نارگیل می باشد. همچنین آرد نارگیل یک آرد غنی از فیبر و پروتئین و چربی محسوب می شود.

چربی آن با اینکه از نوع اشباع است ولی فوق العاده برای پوست و مو مفید است. علاوه بر آن منبع خوبی از منگنز است که باعث جذب بهتر ریز مغذی هایی مانند کولین ، بیوتین ، تیامین و ویتامین C می شود. منگنز همچنین به حفظ سطح قند خون کمک می کند و باعث سلامت استخوان ، عملکرد سیستم عصبی و عملکرد تیرویید می شود.

برای جایگزینی آرد نارگیل به آرد گندم معمولی در دستورهای غذایی باید به نکات زیر توجه کرد:

  • آرد نارگیل را نباید با نسبت یکسان جایگزین آرد گندم کرد چون بسیار جاذب رطوبت است و بافت کیک یا شیرینی را بسیار خشک می کند. به ازای هر فنجان از آرد گندم باید از یک چهارم فنجان آرد نارگیل استفاده کرد.
  • برای اینکه کیک یا شیرینی شما با استفاده از آرد نارگیل بافت نرم تری داشته باشد یا باید به تخم مرغ های دستور اضافه شود یا مایعات کیک مانند شیر یا آبمیوه بیشتر شود و یا از پوره میوه های تازه بسته به نوع کیک یا شیرینی استفاده کرد.

 

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟